Si te ndertoni marken tuaj personale

16/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mund të jetë e vështirë të përcaktohet me saktësi se çfarë do të thotë “markë personale”, veçanërisht kur përdoret për të përshkruar gjithçka të një imazhi profesional, mënyrën e të veshurit, reputacionin etj. Ndërsa ky përcaktim i gjerë mund të bëjë që termi të ngjajë si një fjalë e zhurmshme në botën e biznesit, krijimi i një marke personale mund të jetë një strategji e rëndësishme për të ecur përpara si për punëkërkuesit dhe ata që duan të bëjnë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of