Si te terhiqni tekstilet gjermane

18/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Pas nje muaji pritet qe ne Shqiperi te mberrijne perfaqesues te kompanive shume te fuqishme gjermane te tekstileve. Qellimi: te gjejne partnere ne fasonin shqiptar, por sektori shfaqet me koston me te larte te fuqise punetore dhe me logjistiken me “te varfer” ne Rajon Fasonistet shqiptare te tekstileve e kane ende shume te veshtire qe te çojne eksportet e tyre ne shtete te tjera, perveç Italise dhe Greqise. Megjithate, pas nje muaji pritet qe ne Shqiperi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of