Si zhvillohen zonat e varfra

22/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe pak nderhyrje mund te arrihet qe bizneseve te vogla te zonave te pazhvilluar tru krijohet mundesi te rrisin vleren e shtuar. Rastet Kur kanë kaluar afro 18 vjet që kur “Oxfam” hapi zyrën në Shqipëri, drejtuesit e saj thonë se një ndër “krenaritë” më të mëdha të tyre, është investimi dhe zhvillimi i disa zonave malore veriore, ndër më të varfrat në vend. Koordinatorja e programit, Manuela Reçi, thotë se ndërhyrja në këto zona ka pasur fokus kryesor luftimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of