Siguria-bankare

18/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga ROLAND TASHI*   BANKOMATI: skemat e grabitjeve Cilat jane menyrat me te njohura per grabitjen e bankomatever Nga ‘Qarku libanez’ deri ne metodat e sofistikuara per vjedhjen e te dhenave te shiritit manjetik dhe PIN-it çfare eshte bankomati dhe kur ka filluar te perdoret r Ne Europe dhe disa vende te Lindjes, “bankomat” quhet sistemi i cili mundeson terheqjen automatike te parave nga llogaria rrjedhese bankare e individit nepermjet disa distributoreve, te cilet jane te lidhur ne rrjetin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of