Sigurimi nga perspektiva e menaxhimit te rrezikut per SME-te

22/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ka një mori produktesh sigurimi, që janë të disponueshme në treg, duke filluar nga sigurimi i pasurive dhe nga aksidentet, sigurimi shëndetësor, nga sigurimet detyruese të produkteve tek ato nga fatkeqësitë, nga sigurimi për ndërprerjen e biznesit te sigurimi i drejtuesve dhe ai i jetës. E gjithë lista është lodhëse. Si duhet të zgjedhë një menaxher ose një pronar biznesi se çfarë lloj sigurimi duhet të blejër Si mund t’ju ndihmojnë këto sigurime në menaxhimin e rrezikut të bizneseve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of