Sigurohuni qe mosha juaj eshte nje vlere per kerkimin e punes

17/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shqetësoheni që mosha mund të jetë një pengesë ndaj jush kur të aplikoni për një vend puner Në fakt, shumë aplikantë mund të kenë marrë nga drejtuesit e kompanive një përgjigje negative dhe shija e hidhur mban pas fjalën moshë. Në tregun tonë duhet të pranojmë se shumë prej nesh apo të afërm që kanë kaluar 40 vjeç, janë të frenuar të kërkojnë punë, për shkak se mosha mund të jetë në disfavor. Njihni rrugën e drejtë që duhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of