Simptomat e terheqjes

16/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sipas FMN-së, borxhi bruto qeveritar në ekonomitë më të pasura në botë arriti 97% e Prodhimit të Brendshëm bruto (PBB) vitin e kaluar dhe ai po rritet me ritmet më të shpejta në historinë moderne. Deri në vitin 2015, ekspertët e FMN-së presin të ketë një barrë të kombinuar borxhi prej 110% të PBB-së, kundrejt më pak se 70% në 2007-n. Më parë gjatë këtij viti, frika rreth rritjes së deficiteve publike dhe borxhit në disa vende duket se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of