Sindikatat e sektorit publik

15/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Hidhni një sy rreth e qark nëpër botë dhe do të vëreni që forcat e punës po fillojnë të mobilizohen, shkruan “The Economist”. Nga njëra anë, rojet e burgjeve kaliforniane, policët britanikë, punëtorët francezë të hekurudhës, punonjësit civilë grekë dhe arsimtarët pothuaj kudo në botë. Në anën tjetër qëndrojnë qeveritë e rrënuara të botës së pasur. Ka mjaftuar vetëm përmendja e fjalës ‘shkurtim’ që punëtorët e sektorit publik të derdhen nëpër rrugët e Europës. Kur këto plane të vihen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of