Sinjale, qe nuk duhen nenvleresuar!

17/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Janë disa sinjale, që sa vjen e po bëhen më të dukshme, për rritjen e kostove të biznesit: Sinjali i parë: është konstatuar tashmë se biznesi po përballet me një rritje të kostove që vjen si rrjedhojë e dy arsyeve: Së pari shtrenjtimi i lëndëve të para, një tendencë mbarëbotërore kjo, që nuk ka se si t’i shpëtojë dhe Shqipëria, për shkak të konjukturave të saj të varësisë nga importi, si për karburantet ashtu dhe për lëndët e para. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of