Sipërfaqja e dhënë për leje ndërtimi ra me 96%

07/09/2020 11:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTërmeti e COVID-19 “fundosin” hotelet   Sipërfaqja e dhënë për leje ndërtimi për hotele dhe të ngjashme për 6-mujorin e parë të vitit ka rënë me 96.4% në raport me janar-qershor të një viti më parë. Të dhënat zyrtare nga Instituti i Statistikave tregojnë se kjo sipërfaqe ishte saktësisht 11 559 m², ndërsa një vit më parë, për të njëjtën periudhë, ishte rreth 311 mijë m². Rënia e sipërfaqes së dhënë për leje ndërtimi për objekte me destinacion hotelerinë ishte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of