SIRENAT E ALARMIT

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Inflacioni ka filluar të kërcënojë seriozisht vlerën e punës, apo më saktë ka prekur nivelin e çmimeve në ekonominë shqiptare. Kur themi se inflacioni ka prekur vlerën e punës, kjo do të thotë të qytetarëve shqiptarë, për shkak të rritjes së inflacionit, e njëjta pagë vlen më pak. E njëjta pagë kthehet në më pak sende ushqimore dhe të mira materiale, apo shërbime. Shenjat erritjes së inflacionit përtej "parametrave kufi" të fiksuar nga Banka e Shqipërise dhe qeveria shqiptare […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of