Sistemi fiskal duhet të ndryshojë rrënjësisht dhe të garantojë uljen e evazionit

29/05/2017 3:48 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Arben Shkodra, Sekretar i Përgjithshëm i Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë   Niveli aktual i taksave nuk solli asnjë risi në përmirësimin e performancës së sistemit fiskal, nuk e uli evazionin dhe nuk ishte ndihmues për sipërmarrjen. Ulje-ngritjet e paketave fiskale në vite pa pasur një qëndrueshmëri për disa vite me radhë kanë sjelle një çoroditje të planeve të investimeve   Cilat janë pritshmëritë tuaja nga programet ekonomike të Partive kryesore? Përtej deklaratave retorike, shpesh pa një argumentim të detajuar, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of