“Situata e vështirë, por presim të kemi rritje deri 20% për 2020”

29/06/2020 9:32 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ertjan Çabiri, Drejtor Menaxherial i “Delmon Group Albania”   “Delmon Group Albania” priste një rritje 100% në vitin 2020 në raport me 2019, por situata me koronavirusin ndryshoi disi këtë projeksion. Drejtori Menaxherial i kompanisë, Ertjan Çabiri, tha në një intervistë për “Monitor” se pavarësisht se situata mbetet e vështirë për industrinë automotive në nivel global, në Shqipëri “Delmon” pret një rritje deri në 20% në fund të vitit. Ai theksoi se tashmë ka rinisur puna në fabrikë dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of