Skandali i taksave ne Gjermani

25/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Christopher Watts* Nje stuhi dramatike shpertheu javen e kaluar midis Gjermanise dhe Liteinshteinit, nje principate e vogel me pulle te veten postare midis Zvicres dhe Austrise. Tensioni ka te beje me nivelin e larte taksor ne Gjermani dhe ambientit me taksa te uleta ne Liteinshtein; katalizatori per kundervenie ishte identifikimi i gjermaneve, qe kohet e fundit po perdorin Liteinsheinin si nje strehe fiskale. Emri i pare i madh qe u identifikua ishte 64 vjeçari Klaus Zumwinkel, qe deri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of