Skandali me qumështin, sa i vërtetë është?!

04/03/2013 4:13 PM 0 komente

Nga Laura Çela Dhjetëditëshi i fundit mund të ketë qenë një nga më të vështirët për Sami Gjergjin, investitorin dhe drejtuesin e kompanisë së përpunimit të qumështit, “Primalat”. Produktet e kompanisë së tij janë ndaluar të hyjnë në Kosovë ndërkohë që edhe në Shqipëri, ai po kthehet nga pikat e shitjes si dhe nuk pranohet më në çerdhe e kopshte. “Skandali” ka përfshirë në fakt kryesisht markat vendase, si “Primalat” dhe “Fast”, që kanë eksporte të larta në Kosovë duke […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of