Skavica mund të kushtojë midis 308 dhe 510 milionë euro

01/02/2021 12:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me z. Benet Beci, administrator i Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare (KESH)   Projekti për ndërtimin e Hidrocentralit të Skavicës ka ngjallur interes të lartë te donatorët dhe financuesit e mundshëm. Hidrocentrali, që do ta kthente vendin në një lider rajonal në prodhimin e qëndrueshëm të energjisë, vlerësohet të kushtojë midis 308 deri në 510 milionë euro, në varësi të lartësisë së digës. Z. Benet Beci, administrator i Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) thotë në një intervistë për “Monitor” se projekti do […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of