“Skema funksionon pjesërisht, duhet plotësim i kuadrit ligjor”

03/08/2020 9:31 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Anduel Çekrezi, përfaqësues i “EuroElektra sh.p.k”   Miratimi i udhëzimit nga ministria cilësohet si një ndër zhvillimet më të rëndësishme në sektorin energjetik dhe kryesisht segmenti i fotovoltaikëve për operatorët e tregut. Anduel Çekrezi, përfaqësues i “EuroElektra sh.p.k”, nënvizon se skema që përcaktohet në këtë udhëzim funksionon pjesërisht dhe tepricat e energjisë sot kalojnë në rrjet falas, në mungesë të një çmimi. Udhëzimi në fillim solli një efekt zinxhir me një rritje të menjëhershme të interesit dhe kërkesës, por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of