Skemë sigurimi vetëm ndaj tërmeteve

12/10/2020 8:20 AM 2 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Intervistë me Artur Ribaj, konsulent financiar dhe ish-drejtor i Mbikëqyrjes në AMF   Artur Ribaj, konsulent financiar dhe ish-drejtues në Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare (AMF), thotë në një intervistë për revistën “Monitor” se, përderisa edhe pas tërmetit të fundvitit 2019, shqiptarët nuk kanë bërë sigurimin e pronave, atëherë është e domosdoshme një skemë sigurimi e detyrueshme vetëm për tërmetet, me qëllim që çmimi i sigurimit të jetë i përballueshëm për një risk potencial. Sipas tij, institucionet vendimmarrëse nuk duhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

2
Komente

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
OrnelaAnonymous Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Anonymous
Guest
Anonymous

Kur del i lexueshem per jo abonentet e revistes Monitor?

Ornela
Editor

te dielen