Skllavet e rinj te Rusise

18/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   Kush mund ta mendonte. Rusia është një vend i shpresës. Së paku për të 12 milionë punëtorët emigrantë që vijnë çdo vit nga Azia Qendrore dhe Europa Lindore. Ekonomikisht këto vende ndodhen në krizë. Për shembull Taxhikistani: Një e treta e ndërmarrjeve të mëdha janë të vjetruara dhe janë mbyllur. çdo vit, më shumë se 700.000 taxhikë marrin udhën drejt Rusisë për të punuar. Në vitin 2009, ata u transferuan familjeve të tyre gati 2 miliardë dollarë. Kjo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of