Slloveni / Adria Mobil do të rinisë prodhimin pas ndërprerjes nga koronavirusi

13/04/2020 11:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAdria Mobil, prodhuesi slloven i furgonëve të kampingut dhe rimorkiove po planifikon të rinisë prodhimin në datën 7 prill pasi e pezulloi veprimtarinë përkohësisht në mes të marsit, për shkak të përhapjes së koronavirusit, njoftuan mediat lokale të hënën. Përgatitjet për nisjen e operacioneve prodhuese kanë qenë tashmë në zhvillim e sipër dhe të gjitha proceset e prodhimit pritet të rifillojnë të martën, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve STA duke cituar zyrtarët e kompanisë. Adria Mobil pezulloi prodhimin për të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of