Slloveni / Revoz do të rinisë prodhimin më 28 prill

27/04/2020 11:44 AM 0 komente

Prodhuesi slloven i makinave Revoz, një njësi e kompanisë franceze Renault, tha se do të riniste prodhimin më 28 prill, pas një pezullimi gjashtëjavor si pasojë e krizës së koronavirusit. Prodhimi do të bëhet në një turn të vetëm gjatë javës së parë të prodhimit, sipas një njoftimi të publikuar në faqen e internetit të Revoz. Kompania tha se ka rritur masat parandaluese dhe ka siguruar pajisje shtesë mbrojtëse për punonjësit e saj. Kompania pezulloi prodhimin më 17 mars, për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of