SME-te shqiptare, sa pak konkurruese

09/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ndërmarrjet e vogla dhe të mesme në Shqipëri kanë mangësi të theksuara menaxhimi dhe marketingu, duke ndikuar shtrirjen e tyre përtej kufijve. Anketa e 250 SME-ve dhe nevoja për trajnim Kanë kaluar më shumë se 15 vjet nga krijimi i ndërmarrjeve të para, në fillim të vogla, me 6-7 punëtorë, pastaj me 10, 50 dhe sot me rreth 250 punëtorë, të shtrira në disa sektorë, kryesisht tregti dhe shërbime, por që nuk po mundin të performojnë sipas kushteve konkurruese […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of