SMS-të mbushin 20 vjet!

10/12/2012 11:42 AM 0 komente

Në botën e teknologjisë, e cila lëviz shumë shpejt, ka vetëm disa gjëra të cilat janë dëshmuar më rezistente ndaj ndryshimit sesa mesazhi i thjeshtë telefonik, të cilin të gjithë e njohim me shkurtimin SMS. Ndërsa sot ekzistojnë një numër marramendës i opsioneve për të ndërlidhur njerëzit, mesazhi tekstual me 160 karaktere mbetet një dërgues i suksesshëm i lajmeve, thashethemeve, të qeshurave, alarmeve dhe të gjithë mënyrave të tjera të informacionit. SMS-të sot lidhin më shumë njerëz se sa “Facebook” […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of