SocGen, redukton me tej aktivet

20/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Société Générale, banka franceze e goditur nga nje skandal mashtrimi, ka raportuar nje renie prej 23.4% ne fitimin neto te tremujorit te pare, ndonese te ardhurat kane shenuar nivele mbi parashikimin mesatar te tregut. Fitimi neto ka rene deri ne 1.096 mld euro, kryesisht si pasoje e renies prej 79% te fitimit neto ne divizionin e saj te korporates dhe investimeve bankare dhe humbjeve ne njesine menaxhuese te investimeve globale te SocGen. Njezet analiste te anketuar nga Reuters kane […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of