Societe Generale Albania shitet te hungarezët e OTP

06/08/2018 8:17 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSociete Generale Albania, banka e pestë më e madhe në sistemin bankar shqiptar, është drejt finalizimit të shitjes te banka hungareze OTP, në kuadër të një marrëveshjeje më të gjerë për shitjen e degëve të grupit francez Societe Generale në gjithë rajonin. Palët kanë bërë të ditur se dega në Shqipëri do të shitet së bashku me atë të Bullgarisë, ndërsa në negociata janë dhe vende të tjera të rajonit. Në mars të këtij viti, mediat bullgare raportuan se Banka […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of