Sondazhet e Eurozonës sinjalizojnë se aktiviteti ekonomik po “e rimerr veten”

27/07/2014 9:35 AM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

Aktiviteti i prodhimit dhe shërbimeve në Eurozonë u forcua në korrik sipas shenjave se rimëkëmbja në rajonin e 18 vendeve po fiton “vrull”. Indeksi i Blerjes së Menaxherëve për të dy industritë kërceu në 54 nga 52.8 që shënonte në qershor, ngjashëm me nivelin më të lartë në tre vjet që u arrit në prill, sipas Markit Economics me bazë në Londër. Ky është muaji i 13 që treguesi ka tejkaluar 50, kufirin që sinjalizon zgjerim. Ekonomistët parashikuan një shifër […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of