Sondazhi bizneset

06/04/2020 9:55 AM 0 komente

Bashkimi i Prodhuesve ka realizuar ditët e fundit një sondazh me anëtarët e saj, lidhur me pasojat që ata kanë nga situata e krijuar nga përhapja e infeksionit Covid-19, që ka paralizuar pothuajse gjithë ekonominë globale. Në anketim morën pjesë 90 kompani, anëtarë të Shoqatës së Bashkimit të Prodhuesve, që ushtrojnë aktivitetin në katër fusha kryesore. 73% e tyre kanë aktivitet eksportues. 27% e tyre janë biznese VIP, 45% janë biznes i madh dhe 28% janë biznes i mesëm. Gjetjet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of