SPECIALE- Renia ekonomike: Dilemat e rfundit te recesionitr

31/08/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint A i ka ardhur realisht fundi recesionit të ekonomisë globaler Sa e vështirë dhe e shpejtë do të jetë rimëkëmbjar Vendet e zhvilluara apo vendet në zhvillim kanë më shumë shanse që ta marrin veten të parëtr Format e rimëkëmbjes ekonomike të parashikuara dhe rreziqet për një rikthim të mundshëm të rënies Ka qenë e thellë dhe e rrezikshme. Por recesioni më i keq global që prej viteve 1930 mund të ketë marrë fund. Të kryesuara nga Kina, ekonomitë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of