Speciale, tregetia e lire (vazhdim 2)

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint “Mbrohemi nga dogana” Industria e tullave nuk duket aspak e shqetësuar përsa i përket nisjes së zbatimit të Marrëveshjes Interim. Sipas kreut të Shoqatës së Industrialistëve të Prodhuesve të Tullave e Tjegullave (SHKIK), Vincenzo Pastoressa, reduktimi i tarifave do të jetë gradual përsa i përket këtyre produkteve dhe prandaj industria vendase nuk rrezikohet. “Tarifat doganore do të reduktohen çdo vit me 3% derisa për 5 vjet ato të arrijnë në 0. Këtë vit ato janë 12% dhe në nuk […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of