Spitalet private ulin humbjet

21/09/2020 11:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Edhe pse kanë kaluar gati shtatë vjet nga lulëzimi i biznesit të spitaleve private, të gjitha vazhdojnë të raportojnë humbje, kur përvoja ndërkombëtare referon një cikël trevjeçar, kur përgjithësisht, sipërmarrje të tilla fillojnë e japin fryte. Në vitin 2019, një dukuri pozitive gjithsesi është që niveli i humbjeve është ulur. Por, pandemia pritet të prekë dhe këtë sektor, sipas raportimeve në bilanc, duke i detyruar të ulin investimet dhe riskedulojnë kreditë.   “Spitali Amerikan”, më i madhi privat në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of