Sport ekstrem

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Katër vjet pas debutimit të saj, Range Rover Sport azhornohet për të përballuar më mirë sfidën në segmentin luftarak të veturave SUV luksoze dhe njëkohësisht sportive, segment që u zgjua sërish nga mbërritja e BMW X6. Në një treg i cili numëron rreth 32 mijë ekzemplarë të shitur në vit, Range Rover Sport ka si objektiv të përmirësojë një kuotë e cila përfshin rreth 11% të tregut. Për të arritur këtë objektiv do të ofrohen tre njësi motorike, dy […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of