“Stabiliteti fiskal ekziston vetëm në letra, realiteti i trishtë”

18/06/2018 12:21 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet ish-zv.ministri i Financave, Sherefedin Shehu   Edhe në kushtet e një administrimi të mirë, përjashtimet tatimore prishin konkurrencën në treg dhe krijojnë gropa fiskale si rrjedhojë e nxitjes së tendencave për shmangie të ligjshme tatimore dhe krijimit të hapësirave për abuzime nga ana e administratës tatimore, thotë ish-zv.ministri i Financave, Sherefedin Shehu. Ai thotë se, politikat fiskale duhet të synojnë thjeshtimin e sistemit të tatimeve dhe të taksave dhe uljen e barrës tatimore nëpërmjet uljes së normës tatimore. Shehu […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of