Standard per riciklimin plastik

05/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ ISO 15270 eshte standardi me i ri i pershtatur ne vendin tone. Zbatimi i tij i  mundeson lehtesi ne treg industrise se riciklimit dhe prodhimit te plastikes. Prodhimi i qeseve plastike apo shisheve Pet eshte nje sektor i zhvilluar dhe numeron me shume se 10 biznese ne te gjithe Shqiperine. Por shume pak prej tyre njohin standardin nderkombetar per rigjenerimin dhe riciklimin e mbetjeve plastike dhe asnje biznes nuk e ka bere pjese te punes se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of