Standardet europiane dhe pagat konkurruese, kontribut për moslargimin e profesionistëve në IT

19/07/2021 12:19 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Albana Shkurta, administratore e “Lufthansa Industry Solutions sh.p.k”   Rritja e përdorimit të teknologjisë dhe dixhitalizimit në shumë sektorë të ekonomisë, që doli edhe më tepër në pah nga pandemia konsiderohen faktorët kryesorë për rritjen e kërkesës në punësimin e punonjësve IT, sipas administratores së kompanisë “Lufthansa Industry Solutions sh.p.k., znj. Albana Shkurta. Përfaqësuesja e kompanisë “Lufthansa Industry Solutions” thotë se tendenca është rritur vitet e fundit në Shqipëri, duke shërbyer jo vetëm te rritja e konkurrencës së ndershme […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of