Starbucks bën “mea culpa”, do të paguajë më shumë taksa në Britaninë e Madhe

10/12/2012 1:36 PM 0 komente

Zinxhiri amerikan i kafeneve, i akuzuar se ka përdorur manovra fiskale për të paguar më pak taksa në Britaninë e Madhe, rishikoi qëndrimin e saj dhe deklaroi “mea culpa”. “Starbucks” tha se ka kontaktuar autoritetet fiskale dhe Thesarin, për të rritur kontributin e saj. Lëvizja erdhi nga frika e një bojkoti të mundshëm të bareve në Britaninë e Madhe. Në një njoftim të shpërndarë nga kompania thuhet se janë dëgjuar opinione nga klientët dhe vartësit dhe është arritur në përfundimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of