Statistika/ Energjia e rinovueshme

27/01/2020 2:13 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërdorimi i energjisë së rinovueshme ka shumë përfitime për çdo komb, duke përfshirë një ulje të emetimeve të gazrave serë, diversifikimin e furnizimeve të energjisë dhe një varësi të zvogëluar nga tregjet e karburanteve fosile (në veçanti, nafta dhe gazi). Rritja e burimeve të rinovueshme të energjisë mund të stimulojë punësimin sipas disa vlerësimeve të fundit të Eurostat, përmes krijimit të vendeve të punës në teknologjitë e reja ‘jeshile’. Shifrat e fundit të Eurostat e tregojnë Shqipërinë, si shtetin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of