Statusi, çështje pragmatiste

12/11/2012 2:14 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFitimi i statusit nga Shqipëria të vendit kandidat për anëtar në Bashkimin Europian ka dimension i tij jo vetëm politik, por edhe atë ekonomik, paçka se këtij të fundit i është lënë pak vend në debatin e ditës, ku pjesa politike zë vendin më të madh. Pikërisht ky ngushtim i hapësirës së dimensionit ekonomik është edhe një nga shkaqet e keqorientimit dhe shpesh ngërçit që po shfaq klasa politike në ndërmarrjen e reformave për të cilat ka nevojë procesi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of