Stimujt për thithjen e kapitalit në Shqipëri

15/02/2016 12:54 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe miratimin e një pakete legjislative për investimet strategjike, Shqipëria ka mundësinë që të tërheqë investitorë në fusha kyçe si energji, naftë minerale, transport, turizëm, bujqësi, teknologji etj. Në një intervistë për Monitor, Sabina Lalaj, Drejtuese e Departamentit Ligjor, në Deloitte Albania, shpjegon risitë e ligjit dhe shanset që ka Shqipëria për t’u bërë konkurruese në rajon.     Çfarë parashikon, me dy fjalë, legjislacioni për investimet strategjike? Legjislacioni për investimet strategjike, i përbërë nga ligji për investimet strategjike, si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of