Strategjia për biznesin dhe investimet / KI: Momenti për reformë fiskale thelbësore

19/07/2021 12:05 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria po diskuton prej pak javësh draftin e Strategjisë së Zhvillimit të Biznesit dhe Investimeve 2021-2027 dhe pjesë e këtyre tryezave ka qenë edhe ajo me Këshillin e Investimeve. Ky i fundit, në vlerësimin që i ka bërë dokumentit dhe rekomandimet e tij, ka nënvizuar disa aspekte të cilat mund të mbahen parasysh. Një prej tyre lidhet me qëndrueshmërinë, harmonizimin dhe thjeshtimin e masave të politikës fiskale ndaj investimeve dhe NMVM. “Mund të jetë momenti për të menduar një ‘reformë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of