Studimi/ Pse sipërmarrësit e vegjël stresohen më tepër?

26/08/2019 8:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë studim i ri i cituar nga Forbes thotë se ka një sërë faktorësh të rrezikshëm për sëmundjet mendore, me të cilat ballafaqohen pronarët e bizneseve të vogla. Këta përfshijnë: -arsyet financiare për shkak të të ardhurave të paparashikueshme -niveli i lartë i pasigurisë, ku nuk e dini se nga vjen puna tjetër -kërkesa të larta në punë dhe përgjegjësi të shumta në vendin e punës -izolimin dhe mungesën e mbështetjes sociale -përgjegjësi të shumta ndaj të tjerëve duke përfshirë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of