Studimi/ Rekomandimet e BE-sëa

26/08/2019 8:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSëmundjet profesionale, Shqipëria e vetmja në rajon pa statistika Në Shqipëri nuk ekziston asnjë sistem statistikor, për aksidentet dhe lëndimet në punë, si dhe lëndimet me pasoja vdekjeje apo sëmundjeve të tjera që lidhen me profesionin. Në përputhje me rregulloret ligjore, ekziston një detyrim për regjistrimin e aksidenteve dhe sëmundjeve në punë, por ky kuadër ligjor nuk e mbulon çështjen e një baze të dhënash të vetme në këtë fushë. Ky përfundim është pjesë e një studimi, financuar nga Bashkimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of