Subvencionet bujqesore, te rrezikuara

11/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMbeshtetja direkte e qeverise per bujqesine po rritet, por perparesia qe i eshte dhene ullirit dhe zgjerimi i skemes mbeshtetese rrezikon te mos jete efektive per sektoret ne nevoje. A jane subvencionet ne te njejten linje me BE-ner Nga Albana MUCAJ Mbështetja direkte në bujqësi tashmë po bëhet një zë i qëndrueshëm në buxhetin e shpenzimeve për këtë sektor. Fondi mbështetës për vitin e ardhshëm është modest po të kemi parasysh nevojat, pavarësisht rritjes me 25% krahasuar me këtë vit. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of