Subvencionime rekzotiker

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Bujqesise zbardh skemen e re te subvencionimit te fermereve per vitin 2011. Per here te pare synohet drejt prodhimit ekzotik, si banane apo kivi Fondi prej rreth 14 milionë dollarësh ka nisur të ndahet për fermerët në vend. Ministria e Bujqësisë dhe Ushqimit sapo ka bërë publike skemën e re të përfitimit, ku ndër të tjera i jep mundësi çdo fermeri të prodhojë sa më shumë produkte bujqësore, kundrejt një shume të caktuar. Lista e artikujve bujqësorë është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of