“Suksesi” i Eurobondit dhe Objektivat Strategjikë të Menaxhimit të Borxhit Publik

29/06/2020 9:47 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Elivar Golemi   Pavarësisht se termat e Eurobondit të ri nuk janë zbardhur ende nga institucionet financiare ndërkombëtare, qeveria shqiptare u shpreh euforike për suksesin e termave të emetimit të Eurobondit, kundrejt vërejtjeve, nga ana tjetër, se një borxh i ri nuk është asnjëherë një tregues pozitiv i ekonomisë së një vendi, dhe si i tillë nuk mund të rrëfehet si histori suksesi. Si gjithmonë, e vërteta qëndron diku në mes! Koncepti i borxhit është shumë i thjeshtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of