Supermodeli i ardhshëm

11/02/2013 3:54 PM 0 komente

Të djathtë e të majtë mund të marrin mësim nga vendet nordike Vendet e vogla shpesh janë në pararojë, kur bëhet fjalë për reforma në qeveri. Në vitet 1980, Britania kryesonte, në sajë të Thatçerizmit dhe privatizimit. Prej kohësh, Singapori i vogël ka luajtur rol model për shumë reformatorë. Tani janë vendet nordike ato që kanë të ngjarë të marrin përsipër një rol të tillë. Kjo ndodh pjesërisht për shkak se katër vendet kryesore nordike – Suedia, Danimarka, Norvegjia dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of