SYTe TEK TURIZMI

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Anembanë Europës Juglindore turizmi është një industri jetike që krijon mundësi për rritje ekonomike dhe mirëqenie, shkruan Natasha Radiç për Southeast European Times në Zagreb. Kroacia dhe Bullgaria po fillojnë të sfidojnë destinacione të vendosura të tilla si Greqia dhe Turqia, për ndarje të tregut.Kroacia synon të bëhet një superfuqi europiane e turizmit. Ajo është e hapur ndaj investitorëve të huaj dhe rrjeteve të hoteleve që do t’u pëlqente të futeshin në veprim. Me akomodimet me pesë yje, pajtimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of