Skeda e një koncesioni të dyshimtë

06/04/2018 10:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSkeda e koncesionit të dyshimtë që shumëfishon barrën e taksave për shqiptarët dhe thellon varfërinë për Veriun e Shqipërisë. Koncesionari merr në 31 vjet 400 milionë euro, ndërsa investimet do jenë minimale, sipas kontratës. Edhe ndërtuesi i rrugës Bechtel Enka kishte një normë rekord kthimi prej 40%, duke fituar 210 milionë euro në tre vitet që ndërtoi rrugën 2008-2010   Koncesioni për mirëmbajtjen e Rrugës së Kombit ka kaluar një proces të errët, me mungesë transparence edhe sot e kësaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of