Taksa, “mollë” sherri për koalicionin qeverisës dhe Amerikën

02/03/2020 10:51 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kurti e lëviz pak taksën ndaj Serbisë; Amerika, LDK dhe opozita nuk pajtohen Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se më 15 mars do të marrë vendim për heqjen e tarifës 100% për lëndën e parë të mallrave të importuara nga Serbia. Kjo sipas Kurtit, erdhi pas analizës mbi reciprocitetin e munguar me Serbinë, dhe pas diskutimeve me Ministritë e Ekonomisë dhe Punësisë. Por, këto masa, të cilat çojnë deri te heqja e taksës me kushte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of