Taksa qe penalizon tekstilet

26/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKur interesi i partnereve europiane per Shqiperine eshte rritur dhe eksportet e fasonit ne janar-shkurt rezultojne 20% me te larta se vjet, industria po pengohet te zhvillohet si pasoje e disa taksave absurde doganore. Industrialistet: I kemi kerkuar qeverise te nderhyje. Po pengohemi te dalim ne Europe me marken tone Nga Laura Cela Të dhënat e fundit të Institutit të Statistikave, ku eksportet e fasonit (tekstile dhe këpucë) rezultojnë të jenë rritur rreth 20% krahasuar me një vit më parë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of