Taksat e mia

06/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBiznesi i vogel ne kryeqytet, rruga qe ndiqet nga hapja deri te pagimi i detyrimeve çdo person që mendon të nisë një aktivitet biznesi të vogël në kryeqytet duhet të paguajë një kuotë fikse vjetore, për çdo vendndodhje ku personi kryen biznes, që quhet “taksë vendore”. Taksat vendore janë të ndryshme për objekte dhe subjekte të ndryshme dhe përcaktohen në bazë të fitimit, metrave katrorë që zë biznesi dhe vendndodhjes. P.sh. shitësit që shesin në rrugë paguajnë rreth 6 mijë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of